15.5 jsme se sešli v Mateřské škole Nové Dvory, kde nám děti zahrály pohádku O perníkové chaloupce. Již při příchodu do MŠ nás překvapily nádherně vyrobené kulisy včetně perníkové chaloupky. Děti své role velmi dobře zvládly pod vedením učitelek Evy Procházkové a Veroniky Volejníkové. Jako v minulých letech to bylo velmi vydařené představení. Dětem jsme v převlečení předali perníčky, které u dětí byly tématem k řadě dotazů, protože byly z perníkové chaloupky a pani učitelkám kytičku za jejich skvělou práci. 16.5. jsme navštívili románský chrám sv.Jakuba v Církvici ( osada Jakub ) , který byl vysvěcen v roce 1165 a je národní kulturní památkou. Průvodkyní nám byla pani Anna Vaňková. Byli jsme překvapeni velmi pěkně opraveným interiérem. Protože je kostel v sousední obci, doporučujeme jeho návštěvu. 23.5. proběhlo posezení v hasičárně JSDH Nové Dvory, kde se nám věnoval pan Jaroslav Dušek. Nejdříve nás seznámil s technickým vybavením jednotky a následovala prohlídka hasičárny. Naše návštěva byla ukončena posezením v klubovně při kterém jsme ochutnali víno od firmy Štěpánek při malém občerstvení. V závěru nám zahrál pan Václav Bílek na harmoniku. 28.5. jsme odjeli navštívit zahradnictví HORTIS v Čáslavi. V krásně upravené zahradě, včetně jezírka s rybami, jsme se prošli a mnozí z nás si zakoupili pár sazenic do své zahrádky. Jiří Rajdl předseda organizace
| Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 |
4
|
5 | 6 | 7 |
| 8 |
9
|
10 |
11
|
12 | 13 | 14 |
| 15 | 16 | 17 |
18
|
19 | 20 | 21 |
| 22 |
23
|
24 |
25
|
26 | 27 | 28 |
| 29 | 30 | 1 |
2
|
3 | 4 | 5 |