Na Smrtnou neděli ,která letos vyšla na 7.4.2019 jsme, jako každoročně, vynesli zimu ze vsi za doprovodu říkánky: Huš, huš, huš, zimo ať jsi fuč. Byla zima mezi námi a teď bude za horama, huš, zimo ať jsi fuč. Figuríny zimy vynesla utopit Adrianka Zatřepálková s Nikolkou Volejníkovou, následovány ostatními, do Klejnárky. Moc se jí plavat do Hamburku nechtělo, doufejme, že se nám nevrátí zpátky. U Klejnárky jsme si poslechli pozorně zasvěcený výklad majitele torza roubenky, bude tam mít hodně práce, ale výsledek bude úžasný. Potom jsme si zahráli Na zajíčka v jamce,"odemkli les", namalovali na cestu jaro a ozdobili líto barevnými krasličkami. Daniel Mareček, následován ostatními, odnesl líto do vsi - k sokolovně, kde ho připevnili na vrata Pepa Pospíšil a Karel Kašpar. A velikonoční zajíček nám za odměnu nechal v sokolovně v beránkovém a zajíčkovém pytlíčku pro děti dobrůtky, protože se mu naše hezké odpoledne líbilo, zrovna tak, jako nám,10 dětem a 15 dospělákům.Poděkování patří všem příznivcům Vítání jara, byli úžasní !!!!!!!
| Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 |
4
|
5 | 6 | 7 |
| 8 |
9
|
10 |
11
|
12 | 13 | 14 |
| 15 | 16 | 17 |
18
|
19 | 20 | 21 |
| 22 |
23
|
24 |
25
|
26 | 27 | 28 |
| 29 | 30 | 1 |
2
|
3 | 4 | 5 |