Letos jsme vynesli zimu ze vsi a přinesli ozdobené líto do vsi na Smrtnou neděli,která vyšla na 18.března 2018. Po krátkém oteplení se zima zase vrátila,fičel studený vítr,tak jsme letos vynechali cestu ke hřišti a figurínu zimy jsme rovnou od sokolovny donesli utopit do Klejnarky.Figuríny zimy jako obvykle vynesla děvčata,následována námi ostatními,do Klejnarky ji vhodila Verča Sýsová .Zimu jsme na její plavbě v Klejnarce doprovázeli říkankou :Huš,huš,huš,zimo ať jsi fuč.Byla zima mezi námi a teď už je za horami,huš,huš,huš,zimo ať jsi fuč.Asi to pomohlo,protože se nám letos nezasekla pod mostem,ale plavala rovnou směr Hamburk a v pondělí se přece jenom trochu oteplilo.Poté jsme začali zdobit líto barevnými vajíčky a pentličkami . K tomuto hezkému počínání nám moc hezky na flétny hrály Martina a Klárka Vřešťálovy a Anička Holcová.No a také jsme odemkli les,zahráli si hru na Zamrzlého.Ozdobené líto do vsi přinesl Pavel Petrbok následován všemi ostatními a na vrata u šaten ho společně s Kájou upevnili na vrata,aby bylo všem pro radost.
| Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 |
4
|
5 | 6 | 7 |
| 8 |
9
|
10 |
11
|
12 | 13 | 14 |
| 15 | 16 | 17 |
18
|
19 | 20 | 21 |
| 22 |
23
|
24 |
25
|
26 | 27 | 28 |
| 29 | 30 | 1 |
2
|
3 | 4 | 5 |